Informácie pre rodinné domy

EL. ROZVODY V PANELÁKOVÝCH STUPAČKÁCH 

Staré hliníkové rozvody nespĺňajú normové požiadavky a nároky neustálemu zvyšovaniu vybavenosti domácností elektrickými spotrebičmi čo vedie k zvýšeniu výkonu, ktorý musia elektrické vodiče prenášať prostredníctvom spoločných domových stúpacích vedení, ako aj v bytových rozvodoch. Vek a prirodzená únava materiálov vedie nielen k zvýšeniu poruchovosti, ale predovšetkým sa zvyšuje riziko požiarov a úrazov elektrinou. Aj preto by súčasťou komplexnej obnovy budovy mala byť aj výmena nových elektrických rozvodov. 

Telefonicky sa informujte na uvedených číslach a vypracujeme vám cenovú ponuku.

 

 

KONTROLA  ELEKTRICKÝCH ROZVODOV  V BYTE
Vlastníci bytov, v ktorých sú staré hliníkové rozvody elektroinštalácie, by mali venovať  zvýšenú pozornosť elektrickým rozvodom z hľadiska bezpečnosti prevádzky. V mnohých prípadoch sú el. rozvody už po životnosti,  čo je veľmi nebezpečná vec z hľadiska požiaru alebo usmrtenia osôb elektrickým prúdom. Veľa ľudí túto skutočnosť podceňuje a chybne predpokladá, že keď  „mikrovlnka beží„ je všetko v poriadku. Pri hliníkových rozvodov je najväčší problém s vyhriatím vodičov v zásuvkách a svorkovniciach. Toto zapríčiňuje utavenie vodičov, horenie, prípadne  fázu na ochrannom kolíku, čo je veľmi nebezpečné !!! Najlepším spôsobom kontroly je  revízna prehliadka a zistenie stavu elektrických rozvodov. Týmito kontrolami nepredídeme budúcej výmene el. rozvodov, ale  podstatne  predĺžime životnosť  pôvodných,  pokiaľ  už  nie  je  neskoro. Najlepším riešením je kompletná výmena za novú elektroinštaláciu z medi, ktorá má vysokú životnosť a zároveň zaisťuje vysokú bezpečnosť, pretože je vykonaná podľa súčasných platných noriem. 

Informujte sa, objednajte si u nás už dnes termín vykonania odbornej prehliadky a odbornej skúšky elektrických rozvodov. Kontaktujte nás na tel. číslach:  +421 905 660 213, 041/5682206-07.

EKONOMICKÉ SENZOROVÉ OSVETLENIE  ( VCHOD, POSCHODIA)

 Senzorové svietidlá sú ideálne, ak chcete zvýšiť hlavne svoj užívateľský komfort pri umelom osvetlení. Ďalšie využitie majú pri vonkajšom osvetlení, kde majú vplyv aj na bezpečnosť obyvateľov domu, bytu. Výmenou pôvodných svietidiel kvalitnými svietidlami so zabudovaným senzorom dosiahnete vysokú úsporu elektrickej energie a komfort bez nutnosti zmien na elektroinštalácii. Použitím kvalitných svietidiel so zabudovaným vysokofrekvenčným senzorom dosiahnete úsporu elektrickej energie až 80%. Predĺži životnosť žiaroviek - nerozsvieti sa celé schodište a suterén, ale len svietidlo, kde sa práve nachádzate. Na svietidle sa dá nastaviť dĺžka intervalu svietenia, čas zopnutia a citlivosť senzoru.  Investícia do senzorových svietidiel sa Vám vráti pri vyúčtovaní el. energie do  1-2 rokov. 

 Aj Vám sa stáva, že idete s nákupom, alebo vyberáte schránku   a   zhasne  Vám svetlo ?       Riešením je senzorové osvetlenie.

 

DOMÁCE a VCHODOVÉ DOROZUMIEVACIE ZARIADENIA 
Slúžia na vytvorenie komunikácie medzi návštevníkom a domácim, napr. užívateľom bytu. Montujeme tlač. tablá, ktoré sú určené pre  dorozumievanie s domácim telefónom v klasickom audiosystéme. Základné diely sú vyhotovené z hliníkovej zliatiny zabezpečujúcej dostatočnú mechanickú odolnosť a po nastriekaní špeciálnou polyestérovou farbou aj dostatočnú antikoróznu odolnosť. Rámy a moduly sú chránené po obvode rámu a po obvode modulov.

Tlačidlové tablá sú zložené z modulov elektr. vrátnika, tlačidlového bloku resp. z kódovacieho zámku. Môžu byť osadené pod i nad omietkou. Menovky sú podsvietené LED diódkami po stlačení tlačidlami na podsvietenie.  

  • tlačidlové tablá, tlačidlové panely
  • vchodové systémy
  • elektronické vrátniky
  • audio a video systémy
  • domové telefóny, domové zvončeky
  • možnosti doplniť o : čítačky kariet, EMZ, 
  • video kamery, pamäte udalosti

 

PRÍSTUPOVÉ SYSTÉMY / Moduly podľa výberu

Prístupový systém sa používa pre kontrolu vstupov do budov, obmedzenie prístupu osôb do určitých priestorov, otváranie dverí ( v spojení s el.zámkom alebo magnetickým zámkom) bez nutnosti vlastniť mechanický kľúč. Moduly prístupov.systému zaisťujú otvorenie vstupu pomocou Dallas čipov alebo kódovacej klávesnice. Moduly príst. systému môžu byť  doplnkom zvonkového tabla ( napr. spoločne s tlačítkami ), alebo môžu byť umiestnené samostatne. 

KONTAKTNÉ KLÚČE , DALLAS (  plastové, kovové )
Osvedčené máme kontaktné kľúče Dallas Touch Memory. Po priložení identifikačného čipu do čítacieho zariadenia, alebo zadaním platného kódu na klávesnici dôjde k stiahnutiu informácií a ovládacia časť prevedie porovnanie s informáciami uloženými vo svojej pamäti. Kľúč Dallas Touch Memory je elektronický čip,  ktorý je v kovovom obale. Vďaka tomuto prevedeniu získava na odolnosti proti nešetrnému zaobchádzaniu.  Je ho možné nosiť na prívesku na kľúčoch.

 

BEZKONTAKTNÉ KLÚČE , PRÍVESKY , KARTY
Integrovaný bezkontaktný prístupový systém umožňuje otváranie dverí prostredníctvom bezkontaktných kariet/kľúčeniek,resp. pomocou numerických kódov:čítačky bezkontaktných príveskov, stačí prívesok len priložiť na vzdialenosť asi 10 cm ku  čítacej ploche.

Elektromagnetický zámok , PROTI  VYLOMENIU  DVERÍ

Elektromagnetické zámky poskytujú mimoriadnu spoľahlivosť v praxi, nakoľko neobsahujú žiadne mechanické časti a preto je zaručená ich dlhá životnosť aj pri frekventovanom otváraní dverí. Konštrukčne sú riešené tak, aby odolávali prudkým nárazom a pri násilnom otvorení dverí zostal zámok nepoškodený. Sú vhodné aj na nesprávne doliehajúce dvere a zlepšujú funkčnosť samozatvárača, pretože telo zámku a nárazová platnička majú schopnosť samopritiahnutia. Inštalujú sa na vnútornej strane dverí, čím sú chránené pred odcudzením alebo poškodením napr. vandalmi. Ich vlastnosti a spôsob montáže ponúka možnosť inštalácie viacerých elektromagnetických zámkov do jedných dverí pre vyváženosť zabezpečovacej sily.  

Sú ochranou proti vylomeniu, vniknutiu neoprávnených osôb.

Podmienky spracúvania osobných údajov
Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.